Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Ismét pénteki meccskavalkád
Újabb triplázó pénteknek nézünk elébe, hiszen a kosarasok, a futsalosok és a jégkorongozók is hazai pályán szerepelnek a hét utolsó munkanapján. Két meccset is játszik a férfi röpicsapat és a sereghajtóhoz látogatnak kézilabdázóink.
yoUDay aftermovie – ezt látni kell!
Hallgatói programok délelőtt, stadionshow délután. Az egyetem napjának minden pillanatát újra átélhetjük a hivatalos aftermovie-kal. A Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitó bulijára, a yoUDay-re idén 22 ezren voltak kíváncsiak.
FőnixFitt – légy egészségtudatos!
A mozgásformák kipróbálása mellett a Debreceni Egyetem szakembereinek jóvoltából a prevenció, a rehabilitáció és a szűrések is középpontba kerülnek Kelet-Magyarország legnagyobb fitneszrendezvényén. A FőnixFittet 2019. január 12-én tartják a Főnix csarnokban.
Egyetemi sportlövősikerek
Csapatban és egyéniben is remekeltek a Debreceni Egyetem sportlövői a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB). A november 12-ei budapesti versenyen az intézményt tíz hallgató képviselte.
Irány a nagyvilág!
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont november 14-16. között az Országos Nemzetközi Koordinátori Találkozónak, ahol a hallgatói, oktatói mobilitás aktuális kérdéseit vitatják meg a felsőoktatási intézmények nemzetközi ügyekkel foglalkozó munkatársai.
Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Új professzorok az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári kinevezéseket adott át a Debreceni Egyetem tíz oktatójának Szilvássy Zoltán rektor szerdán a Rektori Tanácsteremben.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.

Tisztelt Felhasználó!