15 júl
Megérkezett a Debreceni Egyetem csapata Lódz-ba
Már Lengyelországban, az Európai Egyetemi Játékok helyszínén tartózkodnak a Debreceni Egyetem sportolói. A következő napokban a DE futsalosai, vízilabdázói, teniszezői és cselgáncsozói küzdenek majd Lódz-ban.
14 júl
Az egyetemi sportstratégiával ismerkedett a FIBA elnöke
A Debreceni Egyetemre látogatott csütörtökön a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség elnöke, Hamane Niang. A sportdiplomata elismerően nyilatkozott az egyetem sportéletéről, valamint az orvostudomány, a sport és a kutatások összehangolt rendszeréről.
14 júl
Új tornaterem és előadó a Népegészségügyi Karon
Korszerű oktatási tereket alakítottak ki a Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszékén. A fejlesztésnek köszönhetően az elméleti oktatás és a gyógytornászhallgatók gyakorlati képzése is színvonalasabb körülmények között történik a jövőben.
13 júl
Kirepültek az első pilóták
Átvette oklevelét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának ünnepségén az a nyolc – jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán – pilóta, akik az intézmény és a kar történetében elsőkként szereztek diplomát a „Professional pilot” képzés elvégzését követően.
12 júl
Esküt tettek az EUG-ra induló debreceni sportolók
Ünnepélyes keretek között mutatták be kedden a lódzi-i Európai Egyetemi Játékokra (EUG) készülő debreceni csapat tagjait. A Debreceni Egyetemet ötven fős küldöttség: sportolók, sportvezetők, kísérők, szervezők, egyetemi vezetők képviselik majd Lengyelországban.
11 júl
Minden eddiginél több ifjú zeneművész a nyári akadémián
Tizenkilenc országból mintegy kétszáz tehetséges fiatal zenész érkezett a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára, hogy részt vegyen az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján. A mesterkurzusokat követően újra megalakul a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar, melyet ezúttal is Vásáry Tamás vezényel.
Fogorvosdoktorokat avattak
A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának végzősei szombaton vették át diplomájukat az intézmény Főépületének Díszudvarán. Az ünnepségen összesen százan kapták meg a doktori végzettség megszerzését igazoló oklevelet.
Esküt tettek a gyógyszerészdoktorok
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának 63 végzőse kapta meg diplomáját az intézmény Főépületének Díszudvarán szombat délután. Az eseményen átadták a kar kitüntetésit és elismeréseit is.
Segítő szakemberek kaptak diplomát
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának 85 végzőse, okleveles ápolók, okleveles egészségügyi szociális munkások, mentőtisztek, szülésznők, védőnők vették át oklevelüket pénteken a Díszudvaron megrendezett diplomaosztó ünnepségen.
Analitikusokat és kutatókat avattak
Orvosi diagnosztikai analitikusok, okleveles egészségpszichológusok, klinikai laboratóriumi kutatók és molekuláris biológusok vették át diplomájukat szombaton a Debreceni Egyetemen az Általános Orvostudományi Kar tanévzáró ünnepi ülésén. A kar osztott alap- és mesterképzésein 95 magyar és külföldi hallgató fejezte be tanulmányait.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.